Reklama

Gaz

Przedstawiciel Kremla: Ukraińskie gazociągi to "zardzewiałe graty"

Fot. Tim Evanson / Flickr
Fot. Tim Evanson / Flickr

Przedstawiciel rosyjskiego prezydenta, Siergiej Iwanow, oświadczył, że ukraiński system przesyłu gazu to „zardzewiałe graty”.

„Te zardzewiałe graty mogą w każdej chwili eksplodować i co się wtedy stanie? Nie były modernizowane od 40 lat i nie będą modernizowane” - grzmiał były minister obrony, który obecnie pełni funkcję przedstawiciela Władimira Putina ds. ochrony środowiska, ekologii i transportu.

Reklama
Reklama

Iwanow, były KGB-ista i jeden z najstarszych stażem współpracowników rosyjskiego prezydenta, dodał również: „Ukraina nie zainwestuje w to ani jednej hrywny, będzie eksploatować, dopóki ten rupieć się nie rozpadnie”. 

W dość przewidywalny sposób Rosjanin odniósł się następnie do rurociągu Nord Stream 2, który przez Kreml oraz jego akolitów przedstawiany jest jako wybawienie dla Europy. „(…) to oczywiste, że Nord Stream 2 radykalnie poprawia sytuację środowiskową w Europie”.

Wcześniej Iwanow oskarżył Mołdawię o chęć życia „za darmo”. Oskarżenia wobec Rosji, związane z rekordowym wzrostem cen gazu w Europie, nazwał nonsensem - uważa, że winę za to ponoszą szefowie państw i urzędnicy, którzy „sami wszystko spieprzyli”.

Reklama

Komentarze (4)

 1. ?

  Ja jednakże chciałbym wiedzieć kto jest autorem tego arcy obiektywnego,acz krótkiego tekstu.

  1. gonić pastuchów

   Nie wnikaj, ze wstydu nie był w stanie się podpisać.

  2. Czesio

   Tajemnicą...poliszynela jest fakt że całą wiedzę techniczną Rosja czerpie z zachodu w głównie USA Są to głównie urządzenia.

 2. PiotrEl

  Nic dodać nic ująć. Ponad 80 procent zużycia. Reszta podobni park lokomotyw w ponad 95 procentach itd. Państwo kwitnie...

  1. Davien

   Celni i dokładny opis Rosji:)

 3. rob ercik

  Tik tak, najbardziej tragicznie jest to że się nie pomylił w swojej analizie.

  1. Davien

   Pomyliły mu się gazociagi rosyjskei z ukraińskimi, ale to norma u Rosjan:)

 4. Niuniu

  I co? Skłamał?

  1. Davien

   Jak zwykle zreszta:)

Reklama