Reklama

Gaz

Prezes PGNiG: Gaz spod przemyśla wesprze bezpieczeństwo Polski

Prezes PGNiG Piotr Woźniak w wywiadzie dla Energetyka24 wyraził nadzieję na potwierdzenie szacowanych na 20 mld m3 zasobów nowoodkrytego horyzontu gazowego pod Przemyślem. Zdaniem szefa spółki odkryte złoża umocnią pozycję PGNiG na rynku gazowym i przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Szacujemy z bardzo dużym przedziałem niepewności zasobność złoża na 20 mld m3 wysokometanowego gazu, który świetnie nadaje się bezpośrednio do używania w naszej sieci. (…) W tej chwili mamy udokumentowanych i jeszcze niewydobytych 83 mld m3 gazu. Więc jeżeli dołożymy do tego 20 mld to będzie to prawie ¼ wszystkich zasobów. I oby się to udało.

Piotr Woźniak, Prezes PGNiG

Zasada jest taka, że gaz krajowy jest zawsze znakomicie tańszy niż jakikolwiek gaz importowany. W związku z tym to nas stawia w pozycji znacznie bardziej konkurencyjnej – możemy oferować tańszy gaz od konkurencji, w każdym razie znacznie taniej niż importowany. A to nas umacnia i stawia w lepszej pozycji rynkowej. A przy okazji zarabiamy na tym bardzo przyzwoite pieniądze.

Piotr Woźniak, Prezes PGNiG

Komentarze