Reklama

Gaz

Politico: USA szykują nowe sankcje na Nord Stream 2

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Stany Zjednoczone przygotowują nowe sankcje na gazociąg Nord Stream 2 - donosi serwis Politco, powołując się na źródła zbliżone do administracji prezydenta Bidena.

Według ustaleń serwisu Politico, administracja prezydenta Bidena przygotowuje nowe, dodatkowe sankcje na gazociąg Nord Stream 2. Ma to być wynik presji ze strony Kongresu. Obecnie trwa proces typowania kolejnych spółek, które mogą być objęte tymi instrumentami. Ich lista ma być przedstawiona w maju, 90 dni po zaprezentowaniu poprzedniej, która nie objęła m. in. podmiotów niemieckich.

Źródła Politico zaznaczają jednak, że sytuacja dyplomatyczna wokół gazociągu jest „delikatna”. Podkreślają jednocześnie, że przed nałożeniem sankcji może powstrzymać Bidena bardzo dobra oferta kompromisu ze strony Niemiec. Jednakże dotychczasowy rozwój sytuacji nie zmienił negatywnego nastawienia Waszyngtonu w kwestii projektu Nord Stream 2.

Kontrowersyjny podbałtycki gazociąg, który ma dać Niemcom dostęp do 55 mld metrów sześciennych rosyjskiego gazu rocznie jest obecnie budowany przez barkę Fortuna. Ukończono ok. 90% jego konstrukcji.

image

 

image

 

Reklama

Komentarze

    Reklama