• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

PGNiG: Sprawy osobistem powodem rezygnacji prezesa

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

Powodem decyzji Jerzego Kwiecińskiego o rezygnacji ze stanowiska prezesa PGNiG były sprawy osobiste - podała w środę spółka. Kwieciński złożył rezygnację z dniem 22 października.

Kwieciński został powołany na prezesa PGNiG z dniem 10 stycznia 2020 r., zastępując na tym stanowisku Piotra Woźniaka, którego kadencja upłynęła z końcem grudnia 2019 r.

Od września 2019 r. do wyborów parlamentarnych Kwieciński był w rządzie Mateusza Morawieckiego ministrem finansów, inwestycji i rozwoju. Wcześniej, od stycznia 2018 r., sprawował funkcję ministra inwestycji i rozwoju. Jeszcze wcześniej - w latach 2015-2018 był wiceministrem w Ministerstwie Rozwoju.

PGNiG jest spółką giełdową, notowaną na GPW od września 2005 r. Zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także - poprzez spółki zależne - magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej. W Polsce PGNiG jest największym importerem i dostawcą gazu ziemnego.

71,88 proc. akcji należy do Skarbu Państwa, pozostałe 28,12 proc. do innych akcjonariuszy. W środę akcje kurs akcji PGNiG na GPW spadł o ponad 2,30 proc. w stosunku do kursu otwarcia.

Źródło:
PAP

Komentarze