• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

PGNiG przeznacza kolejne środki dla placówek medycznych

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza przekazała ponad 200 tys. zł na rzecz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubartowie i Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy. To już kolejna transza pomocy od Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa dla placówek medycznych na przeciwdziałanie COVID-19.

"Od marca tego roku nieustannie walczymy ze skutkami pandemii. W GK PGNiG z uwagą śledzimy sytuację w szpitalach i ośrodkach zdrowia, aby móc w jak najbardziej efektywny sposób odpowiadać na potrzeby medyków i pacjentów, którymi się opiekują" – powiedział Paweł Majewski, Prezes Zarządu PGNiG SA. "Jako spółka Skarbu Państwa oraz firma blisko związana z bezpieczeństwem obywateli, czujemy się zobowiązani do niesienia pomocy i będziemy robić to dalej. Tak długo, jak będzie to konieczne" – dodał Prezes Majewski. 

W ramach kolejnej transzy pomocowej zrealizowanej przez Fundację PGNiG do Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy oraz Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubartowie trafiło łącznie ponad 200 tys. zł. Środki te zostaną wykorzystane na zakup sprzętu medycznego niezbędnego do leczenia pacjentów zarażonych COVID-19 oraz szybkich testów antygenowych wykrywających obecność koronawirusa.

Dotychczas, na działania związane z walką ze skutkami epidemii koronawirusa Grupa Kapitałowa PGNiG przekazała pomoc rzeczową i finansową o wartości ponad 22 mln zł. Beneficjentami, oprócz szpitali, były również m.in. domy pomocy społecznej, hospicja i organizacje wspierające kombatantów. Spółki z GK PGNiG pomagały także w organizacji zdalnego nauczania, przekazując szkołom sprzęt komputerowy. Zaangażowanie PGNiG na rzecz edukacji w okresie pandemii objęło ponadto wsparcie pasma edukacyjnego Telewizji Polskiej „Szkoła z TVP”. 

Oprócz pomocy finansowej i rzeczowej, GK PGNiG włączyła się w walkę z koronawirusem, delegując pracowników do obsługi infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia i Polskiego Związku Głuchych oraz wspierając kadrowo personel administracyjny innych instytucji zaangażowanych w przeciwdziałanie epidemii.

W planach PGNiG, w tym Fundacji im. Ignacego Łukasiewicza pozostają kolejne działania na rzecz szpitali oraz innych podmiotów publicznych.

 

Komentarze