Reklama

Gaz

PGNiG przekazało kolejne 1,6 mln zł na walkę z koronawirusem

Fot.: Energetyka24
Fot.: Energetyka24

PGNiG przekazało Centrum Medycznemu w Łańcucie 1,6 mln zł w ramach pomocy organizowanej przez Ministerstwo Aktywów Państwowych. Kwota ta umożliwi zakup niezbędnego wyposażenia do walki z epidemią – m.in. sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej. To kolejna inicjatywa Spółki, która aktywnie wspiera rząd i lokalne społeczności w zmaganiach z koronawirusem.

Centrum Medyczne w Łańcucie zostało przekształcone w jednoimienny szpital zakaźny przeznaczony do leczenia pacjentów z całego Podkarpacia chorych na COVID-19. Środki otrzymane od PGNiG zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i aparatury medycznej niezbędnej w walce z epidemią koronawirusa, a także na leczenie pacjentów z chorobami współistniejącymi przebywającymi w placówce.

Pomagamy lokalnym społecznościom, znajdującym się w potrzebie. Właśnie tak rozumiemy społeczną rolę PGNiG, której wyrazem jest hasło „Jesteśmy blisko Ciebie”. To także wyraz naszej wdzięczności dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, będących na pierwszej linii frontu walki z epidemią – mówi Jerzy Kwieciński, Prezes Zarządu PGNiG SA.

I dodaje – Czujemy szczególną więź ze społecznościami w regionach, w których działalność prowadzą Oddziały PGNiG SA i spółki z naszej Grupy Kapitałowej. W ramach naszego Ośrodka Kopalń Łańcut funkcjonują kopalnie gazu, ropy naftowej, a także podziemny magazyn gazu w Husowie.

Środki otrzymane przez Centrum Medyczne w Łańcucie zostaną przeznaczone m.in. na kombinezony ochronne, maseczki, pompy infuzyjne oraz łóżka szpitalne. Pomoc została przekazana za pośrednictwem Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.  

To kolejna inicjatywa PGNiG na rzecz walki z trwającą epidemią. Dotychczas spółka w sumie przeznaczyła ponad 6,5 mln zł na pomoc dla szpitali w zwalczaniu koronawirusa.

PGNiG oferuje także aktywne wsparcie dla innych strategicznych instytucji takich, jak Narodowy Fundusz Zdrowia. Pracownicy spółki PGNiG Obrót Detaliczny wspierają tamtejszą infolinię i pomagają tysiącom Polaków, udzielając im porad. W ostatnim czasie PGNiG razem z Polskim Związkiem Głuchych uruchomiły także wideoinfolinię dla osób głuchych, potrzebujących informacji na temat koronawirusa. Działa ona przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, aby zapewnić stały dostęp do wsparcia i pomocy. (PGNiG)

Reklama

Komentarze

    Reklama