Reklama

Gaz

Oskarżył USA o wysadzenie Nord Stream i dostał zaproszenie do rosyjskiego parlamentu

Autor. Fot. Konstantin Nemudrov / Flickr

Seymour Hersh, amerykański zdobywca Pulitzera, który w niedawnej publikacji oskarżył USA o udział w wysadzeniu rurociągów Nord Stream, otrzymał propozycję wystąpienia w rosyjskiej Dumie Państwowej.

Reklama

Sułtan Chamzajew, zasiadający w Dumie z ramienia putinowskiej Jednej Rosji, wysunął propozycję, aby Hersh opowiedział o swoich ustaleniach podczas spotkania w parlamencie.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Niewiele jednak wskazuje, aby miało do tego dojść, bo S.Hersh w rozmowie z rosyjskimi mediami odniósł się do tej inicjatywy raczej sceptycznie: „Bardzo dziękuję, ale zajmuję się historiami, a nie polityką”.

Na doniesienia Hersha, choć sensacyjne, należy patrzeć w szerszej perspektywie, obejmującej nie tylko otrzymanego Pulitzera, ale i kontrowersje, które zdarzało się mu budzić. Był on mocno krytykowany m.in. za „niechlujne dziennikarstwo oparte na niewielkiej liczbie anonimowych źródeł”. Z nieprzychylną reakcją środowiska dziennikarskiego spotkały się także jego „sensacyjne” powątpiewania w oficjalną wersję wyeliminowania Osamy bin Ladena

Reklama

Komentarze

    Reklama