Reklama

Gaz

Ogłoszono przetarg na rozbudowę Terminala LNG w Świnoujściu

Fot.: Polskie LNG
Fot.: Polskie LNG

Spółka Polskie LNG ogłosiła rozpoczęcie przetargu na rozbudowę Terminalu LNG w Świnoujściu. W planach jest zwiększenie przepustowości, budowa zbiornika, nabrzeża i uruchomienie załadunku na kolej.

Operator Terminalu LNG w Świnoujściu ogłosił rozpoczęcie przetargu na rozbudowę obiektu. Zakłada ona:

  • Zwiększenie możliwości regazyfikacyjnych do 7,5 mld m3;
  • Budowę trzeciego zbiornika LNG;
  • Budowę instalacji przeładunkowej na kolej.

Przetarg ma się odbywać w systemie "zaprojektuj i zbuduj". W przyszłości planowane jest również rozpisanie, we współpracy z Zarządem Portów Morskich Świnoujście, przetargu na budowę nowego nabrzeża.

"Do końca 2019 zamierzamy podpisać kontrakt z wybranym wykonawcą. Przetarg będzie realizowany w sposób otwarty. Spodziewamy się, że projekt SCV zostanie zrealizowany do końca 2021 roku, a zbiornik i kolej do 2023 roku" - powiedział prezes PLNG Paweł Jakubowski podczas konferencji prasowej.

Przetarg będzie miał charakter negocjacji z ogłoszeniem. Będzie skłądał się z prekwalifikacji i wyłonienia wykonawcy. Do 31 stycznia firmy mogą składac wnioski o dopuszczenie w postępowaniu. Następnie do końca 1Q 2019 nastąpi etap skłądania ofert wstępnych.

"Do końca przyszłego roku chcemy podpisać umowę na prace budowlane" - zaznaczył Jakubowski.

Paweł Jakubowski zapowiedział również, że rozbudowa terminala, zwłaszcza nabrzeża, umożliwi spółce oferowanie usług typu small-scale na Morzu Bałtyckim. Jakubowski zaznaczył, że spółka widzi w tym duży potencjał.

Reklama

Komentarze

    Reklama