Reklama

Gaz

„Nord Stream 2 opłaca się Polsce”: Rosyjski senator manipuluje słowami ministra Czaputowicza

Fot.: Twitter
Fot.: Twitter

Rosyjski senator Alieksiej Puszkow skomentował słowa ministra Jacka Czaputowicza na temat możliwego importu gazu z Niemiec. Zdaniem Rosjanina świadczą one o tym, że budowa Nord Stream 2 tak naprawdę opłaca się Polsce.

Członek rosyjskiej Rady Federacji (izba wyższa parlamentu) Alieksiej Puszkow na swoim profilu na Twitterze odniósł się do słów ministra Jacka Czeputowicza, jakie wygłosił w trakcie debaty zorganizowanej 5 października przez Fundację Batorego:

„Szef polskiego MSZ stwierdził, że Polska będzie kupować «najtańszy gaz, możliwe, że z Niemiec». A jako że Niemcy nie mają własnego gazu, oznacza to, że Polacy będą kupować od nich rosyjski gaz. I to im się będzie opłacać. Wniosek: tak naprawdę Nord Stream 2 nie zagraża polskim interesom”.

Zapytany w trakcie konferencji "Polska w świecie kryzysów" o to, co zrobi nasz kraj, jeśli skończy się długoletni kontrakt z Gazpromem, a Baltic Pipe nie będzie gotowy i Niemcy zaproponują nam odbiór gazu na granicy z Niemcami, minister Jacek Czaputowicz odpowiedział: „Jeżeli chodzi o Gazprom i Baltic Pipe, to jeżeli by tak byłoby, poczekajmy mam nadzieję że się zdąży wybudować, to będziemy kupować tu gdzie jest najtaniej, być może ze Stanów Zjednoczonych do terminal LNG, a być może z Niemiec, jak będą dobre ceny, ale mam nadzieję, że będzie to rozwiązane.”

Niewiele później na portalu Onet ukazał się artykuł Witolda Jurasza, w którym zasugerował on, że min. Czaputowicz mówiąc o kupnie niemieckiego gazu de facto stwierdził, że Polska zakupiła by gaz płynący z Nord Stream 2. Polski MSZ zdementował te doniesienia.

Reklama

Komentarze

    Reklama