Reklama

Gaz

Niezmienne stanowisko polskiego rządu ws. Nord Stream 2

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska pytana o fekty poniedziałkowych rozmów z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w Warszawie zapewniła, że polski rząd twardo broni interesu Polski, w tym bezpieczeństwa energetycznego.

Kopcińska pytana w Radiu Plus, czy coś "drgnęło" ws. gazociągu Nord Stream 2 powiedziała: "Stanowisko Polski pozostaje niezmienione. Mateusz Morawiecki twardo artykułuje (polskie stanowisko). Ważne jest to, że premier rządu polskiego broni interesu Polski, w tym bezpieczeństwa energetycznego".

Zaznaczyła, że kwestia Nord Stream 2 jest podnoszona podczas każdej rozmowy.

"Pojawiają się konkretne argumenty, które pani kanclerz przyjmuje. Czekamy na wynik rozmów, negocjacji. O tak trudnym temacie nie można rozmawiać jeden raz, dwa, czy trzy, tylko trzeba być konsekwentnym" - zaznaczyła. Jak dodała, "liczymy, że będzie to odpowiedź pozytywna, bo tu nie tylko o bezpieczeństwo energetyczne chodzi, ale również o bezpieczeństwo krajów europejskich".

Na uwagę, że Niemcy wciąż przekonują, iż Nord Stream 2 jest sprawą gospodarczą, Kopcińska stwierdziła, że "trzeba być świadkiem tych rozmów".

"Wiem, jak dobrym negocjatorem jest Mateusz Morawiecki, jak broniącym interesów państwa polskiego jest szefem rządu i jak postępują w wielu obszarach zmiany w nastawieniu Berlin-Warszawa" - powiedziała rzeczniczka rządu.

W jej ocenie "nie było przełomu", ale - jak zaznaczyła - "jest rozmowa i stanowcze, niezmienne stanowisko Polski". "Nie cofnęliśmy się nawet na krok i cały czas trwa w tej sprawie rozmowa" - powiedziała Kopcińska.

kn/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama