Reklama

Gaz

Niemiecka minister ostrzega przed zamykaniem szkół i uczelni z powodu kryzysu energetycznego

Autor. marabuchi / Flickr

Ograniczenia w dostawach gazu mogą wpłynąć na funkcjonowanie szkół i uniwersytetów - ostrzega niemiecka minister edukacji Bettina Stark-Watzinger, cytowana przez „Rheinische Post” oraz „Bild”.

Reklama

„Już teraz należy zwrócić na nie szczególną uwagę, aby nie było ograniczeń w nauczaniu lub nawet odwoływania zajęć” - powiedziała minister. To jej zdaniem jedna z lekcji, którą trzeba wyciągnąć po zamykaniu placówek edukacyjnych z powodu pandemii.

Reklama

Obawy są tym większe, że Rosjanie już odcięli dostawy do części europejskich odbiorców, a innym znacząco je ograniczyli - dla przykładu rurociąg Nord Stream jest obecnie wykorzystywany w około 40%.

Czytaj też

Bettina Stark-Watzinger podkreśliła również wagę oszczędzania energii. Dodała, że jest to już od pewnego czasu jeden z tematów poruszanych w szkołach i na uczelniach.

Reklama

Bloomberg zauważał niedawno w podobnym kontekście, że zabezpieczenie dostaw energii do największego europejskiego odbiorcy rosyjskiego gazu nie jest wyzwaniem łatwym, ponieważ na problemy z „błękitnym paliwem” nakłada się także uzależnienie od pochodzącego z Rosji węgla.

Reklama

Komentarze

    Reklama