Reklama

Gaz

Niemiecka minister: embargo na surowce energetyczne nie zakończy wojny na Ukrainie

Fot. Fot. Dirk Vorderstraße / Flickr

Zdaniem niemieckiej minister spraw zagranicznych wprowadzenie embarga na rosyjskie surowce energetyczne nie zakończy „natychmiast” wojny przeciwko Ukrainie. Jej zdaniem zmniejszanie uzależnienia od agresora ze wschodu wymaga czasu i działania w perspektywie długoterminowej.

Szefowa niemieckiej dyplomacji udzieliła wywiadu Tagesschau. Wynika z niego, że Niemcy nie sprzeciwiają się embargu na surowce energetyczne z Rosji: „W zeszłym tygodniu minister gospodarki Habeck dał jasno do zrozumienia, że nie tylko przygotowujemy się do całkowitego wycofania paliw kopalnych z Rosji, ale także masowo je inicjujemy” - przekonywała polityk. Jej zdaniem kluczowe jest, aby zarówno decyzje, jak i działania w tym zakresie zapadały na szczeblu unijnym.

Czytaj też

Annalena Baerbock zwróciła uwagę, że zbrodnie wojenne dokonywane przez Rosjan na terytorium Ukrainy tylko i wyłącznie utwierdzają zachodni świat w przekonaniu, że „ta wojna musi się natychmiast skończyć”.

„Gdyby embargo mogło powstrzymać tę wojnę, zrobilibyśmy to natychmiast” - przekonywała, dodając, że to „tylko” podniesie cenę putinowskiego reżimu.

Komentarze