Reklama

Gaz

MSZ Austrii: Musimy skończyć z obsesją na temat Nord Stream 2

Fot. IAEA Imagebank / Flickr

Austriacki minister spraw zagranicznych uważa, że należy skończyć z „obsesją” na punkcie rurociągu Nord Stream 2.

Reklama

Zdaniem Alexandra Schallenberga media stwarzają wrażenie, że relacje gospodarcze Europy z Rosją budowane są wyłącznie na Nord Stream 2. „Musimy odejść od obsesji na punkcie tego rurociągu” - zaapelował minister w wywiadzie telewizyjnym.

Reklama

Dodał, że jeśli społeczność międzynarodowa chciałaby odpowiedzieć na agresywną postawę Rosji wobec Ukrainy, to „mamy inne dźwignie”, które mogą zostać wykorzystane w tym kontekście. Polityk wspomniał również, że UE pracuje nad „rozległym pakietem bolesnych gospodarczo i finansowo sankcji”.

Czytaj też

W tym kontekście warto przypomnieć, że we wrześniu 2020 Alexander Schallenberg apelował, aby nie łączyć z NS2 sprawy… Aleksieja Nawalnego. „Musimy wystrzegać się sklejania wszystkiego w jedną całość. W przeszłości byliśmy w stanie wyznaczyć granicę jeśli chodzi o Krym i wschodnią Ukrainę. Zawsze wykazywaliśmy się trafną reakcją na wszelkie działania Moskwy, które były dla nas nie do przyjęcia (…) Uważam, że należy podejść do tego cum grano salis [łac. z dystansem, przyp. red.]” - mówił w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama