• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

Morawiecki: Rozmowy Duda-Trump o współpracy w sektorze energetycznym

Fot. W. Kompała / KPRM / Flickr
Fot. W. Kompała / KPRM / Flickr

W czasach prezydentury Andrzeja Dudy stosunki Polski z USA są z roku na rok coraz lepsze – powiedział Wirtualnej Polsce premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że rozmowy z Donaldem Trumpem dotyczyć będą m.in. o wymiany technologicznej i współpracy w dziedzinie energetyki.

"Dbałość o interesy polskie na arenie międzynarodowej nie zna kalendarza wyborczego. Mamy odkładać rozmowy o uniezależnieniu Polski od gazu ze Wschodu? Albo odkładać rozmowy o wzmacnianiu bezpieczeństwa Polski na naszych granicach, czy wspólnych inwestycjach i inicjatywach gospodarczych? To jest odpowiedzialna realizacja polskiej racji stanu, a zaproszenie polskiego prezydenta świadczy o rosnącym znaczeniu naszego państwa" – mówił premier, pytany o organizację wizyty w czasie kampanii wyborczej. 

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że prezydenci RP i USA będą rozmawiać m.in. o wymianie technologicznej i o współpracy w dziedzinie energetyki. "Mam na myśli dostawy gazu, bo jednym z naszych priorytetów jest całkowite uniezależnienie się od Gazpromu" – powiedział. 

Nawiązując do obronnego i gospodarczego wymiaru polsko-amerykańskich relacji, Morawiecki wyraził przekonanie, że "podczas tej wizyty prezydent Duda przyciągnie dodatkowych inwestorów do Polski". (PAP)

Źródło:
PAP

Komentarze