Reklama

Gaz

Merkel nie zmienia zdania o Nord Stream 2. „Porozmawiam o nim z nową administracją USA”

Fot. www.kremlin.ru
Fot. www.kremlin.ru

Kanclerz Angela Merkel stwierdziła, że jej postawa względem projektu Nord Stream 2 nie zmieniła się. Szefowa niemieckiego rządu chce poruszyć temat gazociągu w rozmowach z nową amerykańską administracją.

Jak poinformował portal Clean Energy Wire kanclerz Angela Merkel potwierdziła jej poparcie dla projektu budowy gazociągu Nord Stream 2. Jej zdania w tym zakresie nie zmieniło ani zatrzymanie Nawalnego, ani amerykańskie sankcje, ani szereg kompromitujących działań związanych z realizacją tego przedsięwzięcia, podejmowanych m.in. przez land Meklemburgia-Pomorze Przednie.

„Moje podejście nie zmieniło się tak, bym uważała, że projekt nie powinien istnieć (…). Oczywiście będziemy rozmawiać o tym z nową amerykańską administracją. Ale musimy też omówić jakie gospodarcze relacje z Rosją w sektorze gazu są akceptowalne, a jakie nie. Bo przecież nie jest tak, że nie istnieją relacje handlowe między USA i Rosją np. w sektorze ropy naftowej. Ta kwestia musi być na stole, wtedy porozmawiamy o tym, czy chcemy handlować z Rosją w sektorze gazu i jaka zależność jest akceptowalna” - powiedziała Merkel dziennikarzom.

image

 

Komentarze