Reklama

Gaz

Kowalski: Jestem zwolennikiem tego, by od bandytów nie kupować surowców

Fot.: Energetyka24.com
Fot.: Energetyka24.com

”Wyrokiem ws. OPAL przywracamy praworządność na terenie RFN” - powiedział w rozmowie z Energetyka24.com były wiceprezes PGNiG Janusz Kowalski, odpowiedzialny za pion prawny inicjujący skargę do TSUE na decyzję Komisji Europejskiej ws. OPAL. Wspomniał on również o skutkach, jakie wyrok niesie dla Polski oraz perspektywach zakupowych gazu.

"Niemiecki regulator i Komisja Europejska pozwoliły zmonopolizować gazociąg OPAL, który jest częścią lądową magistrali Nord Stream. Jest to gazociąg biegnący wzdłuż polsko-niemieckiej granicy. W sytuacji kryzysowej dostawy z kierunku zachodniego do Polski mogłyby być zagrożone" - wyjaśnił znaczenie wyroku TSUE Janusz Kowalski.

"Przywracamy praworządność na terenie Niemiec. Bardzo martwimy się tym, że Niemcy nie przestrzegają prawa UE" - ocenia były wiceprezes PGNiG.

"Jestem zwolennikiem tego, by od bandytów nie kupować surowców. Te pieniądze są potem wykorzystywane na zbrojenia i agresję i w tym zakresie musi być prowadzona jasna polityka. Rząd premier Beaty Szydło i premiera Mateusza Morawieckiego, przy wielkim wsparciu prezydenta Andrzeja Dudy, realizuje tę politykę, prowadzącą do stworzenia wolnego rynku gazu od 2023 roku" - mówił o przyszłości rynku Janusz Kowalski.

Komentarze