Reklama

Gaz

Izostal złożył najkorzystniejszą ofertę na dostawy rur dla gazociągów związanych z Baltic Pipe

Fot. www.baltic-pipe.eu
Fot. www.baltic-pipe.eu

Izostal S.A. poinformował w raporcie bieżącym, że jego oferta dotycząca dostawy rur dla zadań towarzyszących gazociągowi Baltic Pipe, została uznana za najkorzystniejszą.

Oferta została złożona w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawy izolowanych rur stalowych DN 1000 dla zadania: „Dostawa izolowanych rur stalowych dla zadań towarzyszących gazociągowi Baltic Pipe (postępowanie wykonawcze nr 5)”. Mowa tutaj o odcinku liczącym łącznie 55 km.

Wartość zamówienia wynosi 97,1 mln zł netto, czyli 119,4 mln zł brutto.

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia przewiduje realizację dostaw w terminie od 1 listopada 2020 roku do 30 kwietnia 2021 roku.

Baltic Pipe to strategiczny projekt, który ma utworzyć nową drogę dostaw gazu ziemnego z Norwegii na rynki duński i polski oraz do użytkowników końcowych w krajach sąsiednich. Inwestorami są operatorzy systemów przesyłowych gazu: Gaz-System i duński Energinet.

Gazociąg będzie mógł transportować 10 mld m sześc. gazu ziemnego rocznie do Polski oraz 3 mld m sześc. surowca z Polski do Danii. Uruchomienie całej trasy jest planowane na jesień 2022 r.

Reklama

Komentarze

    Reklama