Reklama

Gaz

Dania: Wybrano wykonawcę lądowego fragmentu Baltic Pipe

Fot. www.ahak.nl
Fot. www.ahak.nl

Holenderska spółka A.Hak International będzie wykonawcą lądowej części rurociągu Baltic Pipe. Zamówienie obejmuje duński odcinek gazociągu.

Spółka informuje, że stosowna umowa została podpisana 16 grudnia ubiegłego roku. A.Hak International będzie odpowiadać za budowę odcinka o łącznej długości 70 kilometrów - od miejscowości Kongsmark na północnym zachodzie do stacji kompresorowej w pobliżu Everdrup (60 km), a następnie do południowo-wschodniego wybrzeża, niedaleko Faxe (10 km).

Fot. www.ahak.nl
Fot. www.ahak.nl

„Bezpieczeństwo ma ogromne znaczenie i dokładamy wszelkich starań, aby nie wywierać negatywnego wpływu na środowisko. Dotyczy to nie tylko A.Hak, ale wszystkich naszych podwykonawców i partnerów, kórzy będą zaangażowani w realizację tego projektu. Osoby i firmy nieprzestrzegające tych zasad, nie są mile widziane” - mówi Wilko Koop, dyrektor A.Hak International.

Baltic Pipe to strategiczny projekt mający na celu utworzenie nowej drogi dostaw gazu ziemnego z Norwegii na rynki: duński i polski oraz do użytkowników końcowych w krajach sąsiednich. Inwestorami są operatorzy systemów przesyłowych gazu: Gaz-System i duński Energinet. Gazociąg będzie mógł transportować 10 mld m sześc. gazu ziemnego rocznie do Polski oraz 3 mld m. sześc. surowca z Polski do Danii. Będzie można sprowadzać do Polski gaz ziemny ze złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Początek budowy zaplanowano na 2020 r., zakończenie na 2022 r. (jk/A.Hak)

Reklama

Komentarze

    Reklama