Reklama

Gaz

Holenderski dostawca gazu ogłasza bankructwo

Fot. Flickr
Fot. Flickr

Już druga holenderska firma energetyczna Enstroga poinformowała we wtorek swoich klientów, że zaprzestaje działalności. Przedsiębiorstwo nie było w stanie dostarczać gazu ze względu na wysokie ceny tego surowca.

Pod koniec października pierwsza firma energetyczna Welkom Energie poinformowała o zaprzestaniu działalności, bowiem z powodu wysokich cen surowca wpadła w kłopoty finansowe i nie była w stanie gwarantować dostaw klientom.

Holenderski Urząd ds. Konsumentów i Rynku (ACM) zaaranżował wówczas przeniesienie jej klientów do innego dostarczyciela gazu, Eneco.

„Nasza firma zwróciła się do ACM o cofnięcie koncesji na dostawę gazu” – informuje Enstroga w komunikacie zamieszczonym we wtorek na jej stronie internetowej.

Przedsiębiorstwo wyraża ubolewanie z powodu upadku, jednak zapewnia, że dostawy surowca nie są zagrożone i „klienci wkrótce zostaną poinformowani o wyznaczeniu nowego dostawcy”.

Enstroga miała znacznie mniej klientów niż Welkom Energie. Pierwsza firma obsługiwała pół tysiąca gospodarstw domowych, druga ponad 90 tys.

Reklama
Reklama

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (2)

 1. Niuniu

  Jeszcze dwa lata temu Holandia była drugim po Norwegii producentem gazu w Europie (Rosji do Europy nie liczę coby POanów nie denerwować). No ale zapewne na skutek ruskich matactw i manipulacji zamknęła swe niewyczerpane złoża gazu i postanowiła go kupować. Ale nie od ruskich tylko na europejskim rynku spotowym. I tu znów się Gazprom wmieszał. A w zasadzie nie wmieszał - jakoś wbrew holenderskim i unijnym potrzebom wredne ruskie nie chcą zalewać rynku spotowego UE dostawami gazu. Wredni i podstępni. jak nie chcą Nam dawać gazu to niech się udławią. Sami se go zrobimy.

 2. ciekawy

  I bardzo dobrze. Niech zbankrutują ci którzy postawili wszystko na rosyjski gaz. Jak się nie ma rozumu to się płaci podwójnie.

  1. a

   Jak na razie to bankrutują firmy które nie korzystały z gazu rosyjskiego

  2. trag

   A może postawili na amerykanski "demokratyczny"gaz, którego ameryka miała dostarczyc 17 miliardów metrów sześ. Rosja gaz przesyła cały czas, tyle ile kto zakontraktował. Jakoś w Polsce nie widac amerykanskich gazowców. Wiec się od Rosji od .......

  3. Jimbo

   Niestety , ale w Holandii rej wodzi gaz z Norwegii, Wielkiej Brytanii i LPG. Nawet ci się nie chciało sprawdzić skąd mają ten surowiec.

Reklama