• Partner główny
  Logo Orlen

Gaz

Holenderski dostawca gazu ogłasza bankructwo

Fot. Flickr
Fot. Flickr

Już druga holenderska firma energetyczna Enstroga poinformowała we wtorek swoich klientów, że zaprzestaje działalności. Przedsiębiorstwo nie było w stanie dostarczać gazu ze względu na wysokie ceny tego surowca.

Pod koniec października pierwsza firma energetyczna Welkom Energie poinformowała o zaprzestaniu działalności, bowiem z powodu wysokich cen surowca wpadła w kłopoty finansowe i nie była w stanie gwarantować dostaw klientom.

Holenderski Urząd ds. Konsumentów i Rynku (ACM) zaaranżował wówczas przeniesienie jej klientów do innego dostarczyciela gazu, Eneco.

„Nasza firma zwróciła się do ACM o cofnięcie koncesji na dostawę gazu” – informuje Enstroga w komunikacie zamieszczonym we wtorek na jej stronie internetowej.

Przedsiębiorstwo wyraża ubolewanie z powodu upadku, jednak zapewnia, że dostawy surowca nie są zagrożone i „klienci wkrótce zostaną poinformowani o wyznaczeniu nowego dostawcy”.

Enstroga miała znacznie mniej klientów niż Welkom Energie. Pierwsza firma obsługiwała pół tysiąca gospodarstw domowych, druga ponad 90 tys.

Reklama
Reklama

Źródło:
PAP

Komentarze (2)

 1. Niuniu

  Jeszcze dwa lata temu Holandia była drugim po Norwegii producentem gazu w Europie (Rosji do Europy nie liczę coby POanów nie denerwować). No ale zapewne na skutek ruskich matactw i manipulacji zamknęła swe niewyczerpane złoża gazu i postanowiła go kupować. Ale nie od ruskich tylko na europejskim rynku spotowym. I tu znów się Gazprom wmieszał. A w zasadzie nie wmieszał - jakoś wbrew holenderskim i unijnym potrzebom wredne ruskie nie chcą zalewać rynku spotowego UE dostawami gazu. Wredni i podstępni. jak nie chcą Nam dawać gazu to niech się udławią. Sami se go zrobimy.

 2. ciekawy

  I bardzo dobrze. Niech zbankrutują ci którzy postawili wszystko na rosyjski gaz. Jak się nie ma rozumu to się płaci podwójnie.

  1. a

   Jak na razie to bankrutują firmy które nie korzystały z gazu rosyjskiego

  2. trag

   A może postawili na amerykanski "demokratyczny"gaz, którego ameryka miała dostarczyc 17 miliardów metrów sześ. Rosja gaz przesyła cały czas, tyle ile kto zakontraktował. Jakoś w Polsce nie widac amerykanskich gazowców. Wiec się od Rosji od .......

  3. Jimbo

   Niestety , ale w Holandii rej wodzi gaz z Norwegii, Wielkiej Brytanii i LPG. Nawet ci się nie chciało sprawdzić skąd mają ten surowiec.