Reklama

Gaz

Gaz-System przekazał 250 tysięcy złotych szpitalowi w Świnoujściu

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Gaz-System S.A. zdecydował o wsparciu finansowym świnoujskiego Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły. Środki zostaną przeznaczone na zadania związane z przeciwdziałaniem zakażeniom koronawirusem.

Dofinansowanie obejmuje uzgodnione z dyrekcją szpitala najpilniejsze potrzeby w zakresie sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej tj. respiratora z możliwością monitorowania badania kalorymetrii pośredniej, aparatu do ciągłej terapii nerkozastępczej, masek HEPA, kombinezonów.

Dodatkowo Zarząd Polskiego LNG (Grupa kapitałowa Gaz-System) zdecydował o użyczeniu samochodu dla potrzeb szpitala.

- Mając na uwadze troskę o mieszkańców Świnoujścia, niezwłocznie podjęliśmy decyzję o wsparciu szpitala miejskiego. Doposażenie tej placówki medycznej zwiększy także bezpieczeństwo naszych pracowników, dbających o ciągłość działania terminalu LNG, ważnego punktu dostaw gazu do Polski podkreśla Tomasz Stępień, Prezes Zarządu Gaz-System.

Darowizna jest kolejną, jaką Gaz-System przekazał na walkę z epidemią koronawirusa w regionie województwa zachodniopomorskiego. Wcześniej dofinansowano Szpital Wojskowy w Wałczu, który jest wpisany na listę oddziałów zakaźnych, wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia dla pacjentów z infekcją wywołaną przez koronawirusa.

W tym przypadku kwota 665 tysięcy złotych została przeznaczona na  zakup łóżek dla pacjentów, środków ochrony osobistej dla personelu medycznego i urządzeń podtrzymujących czynności życiowe.

Pomoc niosą również organizacje związkowe działające w spółce. Komisja Podzakładowa  NSZZ "Solidarność" Oddział Gaz-System w Poznaniu podjęła decyzję o przekazaniu darowizny w kwocie 10 tysięcy złotych na rzecz walki z epidemią dla Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu, wpisanego na listę oddziałów zakaźnych dla pacjentów z infekcją wywołaną przez koronawirusa.

Reklama

Komentarze

    Reklama