Reklama

Gaz

Energetyczne podsumowanie dnia - 30 sierpnia 2018 r.

Fot.: PGNiG
Fot.: PGNiG

Serdecznie zapraszamy do lektury najważniejszych informacji dnia ze świata energetyki.

Na rynkach ropy ulga, bo spadły zapasy tego surowca w USA

Na rynkach ropy ulga, bo spadły zapasy tego surowca w USA - cena ropy rośnie - informują maklerzy.

Prezes PGNiG: jesteśmy zadowoleni z pierwszej połowy 2018 roku [RELACJA]

Na konferencji wynikowej Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podsumowało swoje wyniki osiągnięte w pierwszej połowie 2018 roku. Zysk netto wyniósł 2,27 mld złotych, a EBITDA 4,3 mld. Prezes Piotr Woźniak stwierdził, że jest zadowolony z rezultatów spółki. Omówił też najważniejsze wyzwania, które przed nią stoją.

Zysk netto grupy PGNiG w II kw '18 wyniósł 704 mln zł, zgodnie z szacunkami

Skonsolidowany zysk netto PGNiG w drugim kwartale 2018 roku wzrósł do 704 mln zł z 499 mln zł rok temu, zgodnie z wcześniejszymi szacunkami - poinformowała spółka w komunikacie. Zgodne z zapowiedzami są też inne pozycje wyników PGNiG.

PGNiG bierze udział w kolejnych rozmowach ws. dostaw gazu na Ukrainę

PGNiG bierze udział w kolejnych rozmowach i negocjacjach kontraktów na dostawy gazu na Ukrainę - poinformował wiceprezes PGNiG Maciej Woźniak.

Szef MSZ Niemiec: USA chcą wpływać na politykę energetyczną UE poprzez sankcje

Niemiecki minister spraw zagranicznych ostro skrytykował postawę Stanów Zjednoczonych wobec rurociągu Nord Stream 2. Jego zdaniem supermocarstwo za pomocą sankcji chce wpływać na europejski sektor energetyczny.

Spółka Restrukturyzacji Kopalń szykuje katalog najcenniejszych obiektów poprzemysłowych

Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK), do której trafia majątek likwidowanych zakładów górniczych, zamierza opublikować specjalny katalog najcenniejszych posiadanych obiektów poprzemysłowych - budynków i urządzeń. Zestawienie ma pomóc w uratowaniu tych architektonicznych i technicznych perełek.

Wiśniewska dla Energetyka24: Polska ma plan na COP24

O celach Polski przed konferencją COP24, roli strony społecznej w działaniach na rzecz ochrony klimatu oraz niekorzystnych dla Polski działaniach Parlamentu Europejskiego - opowiada w rozmowie z serwisem Energetyka24 Jadwiga Wiśniewska, poseł do PE z ramienia Prawa i Sprawiedliwości

Czyste paliwo dla "zielonej" gminy - czyli rzecz o gazyfikacji Dobiegniewa

O wyzwaniach związanych z gazyfikacją obszarów miejsko-wiejskich i współpracy z Polską Spółką Gazownictwa rozmawialiśmy z  Leszkiem Walochem, burmistrzem gminy Dobiegniew

Walka o czyste powietrze wymaga społecznego porozumienia

W miniony weekend miała miejsce debata pt. „Rzeszów kocha czyste powietrze”, której organizatorem był Polski Komitet Energii Elektrycznej. Zarówno dyskusja, jak i towarzyszące wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

Reklama

Komentarze

    Reklama