• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

Energetyczne podsumowanie dnia - 18 lipca 2018 r.

Fot. www.me.gov.pl
Fot. www.me.gov.pl

Zachęcamy do zapoznania się z energetycznym podsumowaniem dnia.

Trump o Nord Stream 2: "Za, a nawet przeciw" [ANALIZA]

Donald Trump, przynajmniej w sferze deklaratywnej, nie pała szczególną miłością do projektu Nord Stream 2. Mało kto spodziewał się jednak, że w czasie trwania szczytu NATO przypuści on tak zdecydowany atak nie tylko na samą inwestycję, ale przede wszystkim jej głównego orędownika w Europie, czyli Republikę Federalną Niemiec.

Tchórzewski: negocjacje w sprawie dyrektywy gazowej nie będą łatwe

Rozmowy dotyczące zmian dyrektywy gazowej nie będą łatwe - ocenił w rozmowie z PAP minister energii Krzysztof Tchórzewski. Rewizja dyrektywy gazowej jest narzędziem dla zapewnienia zgodności gazociągu Nord Stream 2 z prawem Unii Europejskiej.

Projekt ustawy o zniesieniu akcyzy na LNG i CNG trafi do komisji sejmowej

Z powodu zgłoszenia poprawek Sejm skierował w środę z powrotem do komisji finansów projekt znoszący akcyzę na CNG i LNG do napędu pojazdów. W drugim czytaniu PO wniosła poprawki obniżające akcyzę na paliwa, by zrekompensować opłatę emisyjną.

Rosyjskie media: rozmowy z Ukrainą o tranzycie gazu bez rezultatu

Pierwsza runda rozmów między Rosją i Ukrainą na temat tranzytu gazu po 2019 roku, która odbyła się we wtorek w Berlinie przy pośrednictwie Komisji Europejskiej i Niemiec, nie przyniosła rezultatów - ocenia w środę rosyjski dziennik "Wiedomosti".

USA: dolar rośnie, ropa spada

Ceny ropy wracają w środę do spadków - negatywnie działa na nie m.in. raport American Petroleum Institute, który szacuje wzrost zapasów w USA w ubiegłym tygodniu na 0,6 mln baryłek. Cenom ropy przeszkadza też aprecjacja dolara.

UE nałożyła cła tymczasowe na chińskie rowery elektryczne

Unia Europejska zdecydowała, że w czwartek zaczną obowiązywać tymczasowe cła na chińskie rowery elektryczne. Ma to ograniczyć import z Chin, który uderza w europejskich producentów elektrycznych rowerów.

MŚ: nabór wniosków do programu Czyste Powietrze powinien ruszyć we wrześniu

Trwają prace nad programem informatycznym, który by pozwalał na elektroniczny nabór wniosków w ramach programu Czyste Powietrze - mówił w środę minister środowiska Henryk Kowalczyk. Dodał, że ma nadzieję, że nabór wniosków ruszy we wrześniu br.

Seul: rusza śledztwo w sprawie sprowadzenia węgla z Korei Północnej

Ponad 9 tys. ton północnokoreańskiego węgla trafiło w ubiegłym roku do Korei Południowej wbrew międzynarodowym sankcjom nałożonym na reżim w Pjongjangu – podał w środę południowokoreański dziennik "Dzoson Ilbo". Władze w Seulu wszczęły śledztwo w tej sprawie.

Teksas: ewakuacja po wybuchu w gazowni

Służby zarządziły ewakuację terenów przyległych do gazowni w Bellville w stanie Teksas, w której doszło do serii wybuchów i pożaru.

Komentarze