Reklama

Gaz

Energetyczne podsumowanie dnia - 11 października 2018 r.

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Zapraszamy na kolejne energetyczne podsumowanie dnia.

Grupa Azoty Siarkopol planuje uruchomienie nowej kopalni siarki

Grupa Azoty Siarkopol planuje uruchomić nową kopalnię siarki w gminie Połaniec (woj. świętokrzyskie). Inwestycja o szacunkowej wartości ok. 200 mln zł ma być uruchomiona za ok. 5-6 lat - poinformował w środę na konferencji prasowej w Kurozwękach prezes firmy Trajan Szuladziński.

Solaris wyprodukuje autobusy elektryczne dla Poznania

Spółka Solaris Bus & Coach wyprodukuje 21 autobusów elektrycznych dla Poznania, będą to pierwsze pojazdy tego typu kupione przez poznańskie MPK.

Premier: wkrótce Tchórzewski przedstawi nowy program gazyfikacji

Wkrótce minister energii Krzysztof Tchórzewski przedstawi program gazyfikacji, który co najmniej o 10 proc. a może nawet o 20 proc. zwiększy liczbę gmin, gdzie będzie gaz. Ten program również przyczyni się do czystszego powietrza - powiedział premier w środę wieczorem w Suwałkach (Podlaskie).

Huragan i wojna handlowa z Chinami przyczynami spadków cen ropy w USA

Na rynkach paliw w USA trwa silna wyprzedaż ropy. W dwa dni surowiec stracił ponad 4 proc. - najwięcej od lipca. Na globalne rynki powróciły obawy o coraz ostrzejszą wojnę handlową USA-Chiny - podają maklerzy.

Białoruś chce eksportować energię Polsce

Polska mogłaby importować z Białorusi energię elektryczną. Mińsk uważa, że to rynek, a nie polityka ureguluje kwestie ewentualnego eksportu nadwyżek z Białoruskiej Elektrowni Atomowej pod Ostrowcem – mówił wiceminister energetyki Michaił Michadiuk.

Śląsk promuje walkę ze smogiem

Od czwartku do 19 października w kilku miastach woj. śląskiego pojawią się mobilne kontenery, w których znajdą się m.in. punkty informacyjne na temat walki ze smogiem. Przez miasta regionu przejedzie też specjalny tramwaj, w którym promowane będzie dbanie o środowisko naturalne.

Orlen udostępni Tauronowi grunt pod budowę elektrociepłowni w Czechach

Tauron i PKN Orlen podpisały list intencyjny ws. warunków udostępnienia Tauronowi - przez spółkę z grupy Orlen - gruntu pod budowę elektrociepłowni w czeskich Neratowicach - poinformował Tauron w komunikacie prasowym.

PGNiG: nie będzie wniosku o zmianę taryfy na gaz na 2018 r.

Wiceprezes PGNiG ds. handlowych Maciej Woźniak zapowiedział w czwartek, że spółka nie będzie wnioskować o zmianę taryfy gazowej dla gospodarstw domowych na 2018 r.

Reklama

Komentarze

    Reklama