Reklama

Gaz

22 marca Juncker spotka się z Polską i Państwami Bałtyckimi ws. energetyki

Fot.: Komisja Europejska
Fot.: Komisja Europejska

W czwartek przed szczytem unijnym w Brukseli szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker spotka się z premierem Polski Mateuszem Morawieckim oraz z szefami rządów Litwy, Łotwy i Estonii. Tematem spotkania będą kwestie energetyczne.

„Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Junckera. Tematem będzie kwestia synchronizacji przesyłu energii sieciami energetycznymi. Szczyt (unijny w dniach 22-23 marca) dotyczy przede wszystkim kwestii społeczno-ekonomicznych, stąd też rozmowy o energetyce” – poinformowało dziennikarzy źródło unijne w Brukseli.

Podało też, że chociaż przyszłotygodniowy szczyt unijny w Brukseli będzie miał przede wszystkim charakter społeczno-ekonomiczny, to pojawią się na nim trzy tematy polityczne, z których najważniejszym będą ewentualne reperkusje wobec Rosji w związku z próbą otrucia w Salisbury byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala.

Kolejne dwa tematy to kwestia rozszerzenia UE o kraje Bałkanów Zachodnich oraz relacje Ankary ze Wspólnotą w kontekście zbliżającego się szczytu UE-Turcja w Warnie w Bułgarii.

Źródło podało, że rozmowy na szczycie będą dotyczyć także budowy jednolitego rynku cyfrowego, opodatkowania przedsiębiorstw internetowych i sektora cyfrowego.

ML/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama