Reklama

Gaz

Gaz - System podpisał kolejną umowę o współpracy z Ukrtransgazem

Gaz - System poinformował, że 15 września br. podpisano kolejną umowę o współpracy ze spółką Ukrtransgaz - pełniącą rolę ukraińskiego operatora systemu przesyłowego.

Porozumienie dotyczy „przygotowania projektu pilotażowego aukcji przepustowości powiązanych na granicy polsko-ukraińskiej, będą one prowadzone na Platformie Gaz -System Aukcje”. Umowa przewiduje m.in. realizację przez Ukrtransgaz działań zmierzających do stworzenia w ukraińskich kodeksach sieciowych przepisów, które umożliwią efektywne przeprowadzenie procedury

„Współpraca obydwu spółek ma na celu dalszą integrację ukraińskiego rynku gazu z europejskim rynkiem gazu, poprzez implementację na granicy Polski z Ukrainą przepisów wynikających z Rozporządzenia Komisji (UE) Nr 984/2013 z dnia 14 października 2013 r. ustanawiającego kodeks sieci dotyczący mechanizmów alokacji zdolności w systemach przesyłowych gazu i uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 715/2009 (NC CAM).” - czytamy w komunikacie polskiego operatora.

Zobacz także: Gaz–System zbada zainteresowanie rynku połączeniem Polska – Litwa

Zobacz także: Gazociąg Polska-Czechy: ruszyły prace projektowe

Reklama

Komentarze

    Reklama