Reklama

Portal o energetyce

Energetyczne podsumowanie dnia - 3 sierpnia 2018 r.

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Zapraszamy do lektury energetycznego podsumowania dnia!

Miliony przesiedleń, miliardowe koszty, zmiana osi Ziemi. 15 lat Zapory Trzech Przełomów [KOMENTARZ]

Musimy walczyć z negatywnym wpływem człowieka na środowisko oraz ze zmianami klimatycznymi – pod takim stwierdzeniem podpisać się może chyba każdy, kto śledzi doniesienia o kolejnych rekordowych upałach, suszach czy huraganach. Jednakże, koszty tej walki są gigantyczne i nie zawsze mierzalne w walucie, czego przykładem jest chińska Zapora Trzech Przełomów.

Nagłe manewry Iranu w Zatoce Perskiej. Chodzi o cieśninę Ormuz

Irańska Gwardia rewolucyjna przygotowuje się do przedterminowych manewrów marynarki wojennej w Zatoce Perskiej, by zademonstrować zdolność do zablokowania cieśniny Ormuz, która jest ważnym szlakiem transportu ropy - podał w czwartek CNN.

PSE: w czwartek padł rekord zapotrzebowania na moc

Według pierwszych szacunków w czwartek padł kolejny letni rekord zapotrzebowania na moc - podały Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Z pierwszych danych wynika, że o godz. 13:15 zapotrzebowanie wynosiło 23 tys. 683 MW.

Rosyjskie media: jest projekt trasy Nord Stream 2, który omija Danię

Operator gazociągu Nord Stream 2, budowanego przez rosyjski Gazprom, opracował projekt ułożenia rurociągu z ominięciem Danii - podał w piątek rosyjski dziennik "Wiedomosti". Dania wciąż nie wydała zgody na przebieg gazociągu przez jej wody terytorialne.

Katowice: samorząd przejmie od SRK unikatowe obiekty pogórnicze

Samorząd Katowic przejmie od Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) unikatowe obiekty szybu Poniatowski, należącego do likwidowanej kopalni Wieczorek w Nikiszowcu – zabytkowym osiedlu robotniczym z początków XX wieku. Poprzemysłowe budynki mają być rewitalizowane.

Tesla rozwija własne technologie obsługi sztucznej inteligencji

Tesla konstruuje własne procesory do obsługi sztucznej inteligencji, które w przyszłości mają znaleźć zastosowanie w systemach pokładowych samochodów autonomicznych. Firma Elona Muska pracuje nad nimi już od kilku lat - poinformował serwis Tech Crunch.

USA: prezydent chce złagodzić normy zużycia paliw

Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa zapowiedziała w czwartek złagodzenie rygorystycznych norm zużycia paliwa i emisji spalin, zobowiązujących firmy do produkcji od roku 2025 pojazdów zużywających przeciętnie nie więcej niż 4,58 litra paliwa na 100 km.

Reklama

Komentarze

    Reklama