Reklama

Wiadomości

Zakaz rejestracji aut spalinowych popiera ok. jedna czwarta Polaków

Fot. Pixabay

65 proc. ankietowanych jest przeciwnych regulacjom wprowadzonym przez państwa członkowskie Unii Europejskiej – wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla „DGP” i RMF FM. Zakaz rejestracji aut spalinowych w UE od 2035 r. popiera 27 proc., a ponad 8 proc. nie ma zdania.

Reklama

"Szczegółowe wyniki badania pokazują, że wpływ na sądy w tej sprawie mają poglądy polityczne. Przeciwnicy zakazu zdecydowanie przeważają wśród wyborców PiS – to aż 80 proc. pytanych, przeciwnego zdania jest tylko 12 proc. Wśród elektoratu partii opozycyjnych przeciwników zakazu jest mniej, choć i tak to ponad połowa – 54 proc., ale zwolenników jest całkiem sporo – 37 proc." - czytamy w środowym "DGP"

Reklama

Gazeta wskazuje, że na wsi aż 83 proc. mieszkańców jest przeciwnych, gdy w średnich i większych miastach proporcje są nieco bardziej wyrównane. Przeciwników jest mniej, choć i tak stanowią około połowy, natomiast liczba zwolenników zakazu przekracza 40 proc.

Czytaj też

Sondaż został wykonany na ogólnopolskiej próbie 1 tys. pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI)

Reklama

"DGP" przypomina, że "decyzja UE zakłada, że od 2035 r. będzie można sprzedawać auta neutralne, nieemitujące CO2, co wyłącza z rynku nowe auta spalinowe, choć UE pozwala na pewne wyjątki, miałyby nimi być samochody na paliwa syntetyczne".

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. Niezaszczepiony

    Dziwnym trafem ja nikogo popierajacego zakaz nie znam ....

Reklama