Reklama

Wiadomości

Używane elektryki drożeją. To pierwszy wzrost cen od ponad pół roku

Autor. Unsplash

Po miesiącach obniżek, ceny używanych samochodów elektrycznych ponownie rosną – wynika z nowego raportu platformy Autoscout24. W maju średnia cena elektryków wzrosła po raz pierwszy od ośmiu miesięcy o 1,4% do średniej wartości 29 430 euro.

Reklama

Analitycy niemieckiego AutoScout24 opublikowali najnowszy indeks cen samochodów używanych (AGPI). W maju samochody elektryczne po raz pierwszy od października 2023 r. zdrożały względem minionego kwietnia o 1,4%, podnosząc tym samym średnią cenę pojazdów do 29 430 euro.

Czytaj też

Stefan Schneck, dyrektor ds. sprzedaży w Autoscout24, wyjaśnia, że ten trend wynika z ograniczonej liczby tanich modeli aut elektrycznych dostępnych na rynku, podczas gdy liczba droższych pojazdów utrzymuje się od długiego czasu na stałym poziomie. Dodaje, że konsumenci poszukujący używanych samochodów elektrycznych najczęściej wybierają tańsze modele klasy standardowej.

Pomimo niewielkiego wzrostu cen, używane samochody elektryczne doświadczyły w ostatnich miesiącach wyjątkowo dużej deprecjacji. Od najwyższego poziomu we wrześniu 2022 roku, gdy ich średnia cena wynosiła 50 169 euro, wartość pojazdów do tego czasu spadła średnio o 41%.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama