Reklama

Wiadomości

Tesla obniżyła ceny swojego flagowego modelu

Autor. Afif Ramdhasuma / Unsplash

Zarząd spółki poinformował o zmniejszeniu cen dla dwóch wariantów Modelu Y dostępnych na chińskim rynku.

Reklama

Jak podaje Reuters, Tesla Model Y jest teraz dostępna na chińskim rynku w obniżonej cenie o 14 tys. juanów (ok. 1930 dolarów). Nowa polityka cenowa wprowadziła obniżki zarówno dla wersji ze zwiększonym zasięgiem baterii, która teraz jest tańsza o 4,5% i rozpoczyna się od 299 tysięcy juanów, jak i dla Modelu Y Performance o ulepszonych parametrach, którego koszt zaczyna się od 349 tysięcy juanów.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Ponadto, nowi posiadacze podstawowej wersji Modelu 3 z napędem na tylne koła do końca września mają szansę skorzystania z dotacji na ubezpieczenie pojazdu w wysokości 8 tysięcy juanów. Ta oferta stanowi jedyną dostępną dotację dla potencjalnych nabywców nowych samochodów. Zgodnie z decyzją chińskiego ministerstwa finansów, od początku tego roku rząd całkowicie zrezygnował ze wsparcia finansowego na zakup elektryków.

Nowa strategia Tesli wskazuje na zwiększenie swojego udziału w drugiej co do wielkości gospodarce świata oraz wyeliminowaniu z niej konkurencji. NIe tak dawno Elon Musk zapowiedział kontynuację obniżania cen samochodów, nawet jeśli będzie to oznaczało mniejsze marże. W celu zapewnienia sobie lepszej pozycji i przeciwdziałania wahaniom rynkowym, Tesla od końca poprzedniego roku już obniżyła ceny swoich pojazdów m.in. w Stanach Zjednoczonych, jednocześnie zwiększając dostępność rabatów na podstawowe modele.

Reklama

Komentarze

    Reklama