Reklama

Wiadomości

Do 5 tys. zł dopłaty do elektrycznego roweru. NFOŚiGW z nowym pomysłem na program

Autor. carrascosaoscar / Envato Elements

Nie więcej niż 5 tys. zł dotacji do zakupu roweru elektrycznego i do 9 tys. zł w przypadku elektrycznych rowerów cargo i wózków rowerowych – tyle NFOŚiGW planuje dopłacić w ramach nowego programu „Mój rower elektryczny”. Na razie startują konsultacje tego programu, którego budżet ma wynieść 300 mln zł.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) poinformował w czwartek o rozpoczęciu konsultacji społecznych nowego programu „Mój rower elektryczny”. Potrwają one do 18 lipca. Projektowany program przewiduje dotacje do zakupu nowych rowerów elektrycznych, w tym także do elektrycznych rowerów cargo i wózków rowerowych. Planowany budżet to 300 mln zł.

„Planowane jest dofinansowanie w wysokości do 50 proc. i nie więcej niż 5 tys. zł w przypadku rowerów elektrycznych i nie więcej niż 9 tys. zł w przypadku elektrycznych rowerów cargo i wózków rowerowych” – podał Fundusz.

Z dofinansowania będą mogły skorzystać osoby indywidualne, samorządy oraz przedsiębiorcy określeni w projekcie programu.

Reklama

Zasady programu „Mój rower elektryczny"

Narodowy Fundusz przekazał, że do dofinansowania będzie można zgłaszać zakup nowego roweru oraz roweru cargo o szerokości do 0,9 m, a także nowego wózka rowerowego o szerokości powyżej 0,9 m. „Musi to być pojazd poruszany siłą mięśni osoby nim jadącej, wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km (zgodnie z definicją zawartą w Ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym)” – dodano.

Po konsultacjach społecznych rozpocznie się proces zatwierdzania zasad programu priorytetowego. Program będzie finansowany z Funduszu Modernizacyjnego.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama