• Partner główny
    Logo Orlen

Elektromobilność

VW będzie wykorzystywać baterie Tesli w amerykańskich stacjach ładowania

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Stworzona przez Volkswagena firma Electrify America, która odpowiada za tworzenie w Stanach Zjednoczonych stacji ładowania dla samochodów elektrycznych będzie na nich wykorzystywać baterie amerykańskiej firmy Tesla - podała agencja Bloomberga.

W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym w poniedziałek Electrify America poinformowała, że planuje dodać systemy Tesla Powerpack na stacjach ładujących w całych Stanach Zjednoczonych w ciągu 2019 r. Szczegóły umowy nie zostały ujawnione - zauważyła agencja. 

Wcześniej w poniedziałek Bloomberg poinformował, że Tesla wykupi producenta ultrakondensatorów spółkę Maxwell Technologies za około 218 mln dolarów w akcjach. Produkowane przez firmę kondensatory litowo-jonowe są wykorzystywane w akumulatorach samochodowych w celu wydłużenia ich przydatności do użycia oraz do przechowywania energii w sieciach elektrycznych.

Electrify America w ciągu 10 lat zainwestuje 2 mld dolarów na rozwój i budowę infrastruktury pojazdów o zerowej emisji w USA. Jak przypomniała agencja plan wsparcia amerykańskiej infrastruktury ładowania przez VW jest jednym z efektów ugody sądowej w USA związanej z aferą dieslową niemieckiego koncernu. (PAP)

Komentarze