Reklama

Elektromobilność

Toyota zapewni darmowy dostęp do swoich technologii hybrydowych

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Japoński koncern Toyota planuje umożliwić bezpłatny dostęp do swojej technologii napędów hybrydowych - poinformowała w środę agencja Kyodo powołując się na anonimowe źródła wewnątrz firmy. W ten sposób chce powiększyć rynek pojazdów zelektryfikowanych.

Chodzi o zapewnienie dostępu do technologii napędów i baterii.

Według doniesień Kyodo wiceszef Toyoty Shigeki Terashi ma ogłosić decyzję w tej sprawie tego samego dnia podczas konferencji prasowej w mieście Nagoja w środkowej części wyspy Honsiu.

Japońska agencja podkreśla, że napędami hybrydowymi są szczególnie zainteresowani producenci z Chin. Władze w Pekinie zdecydowanie zaostrzyły normy emisji spalin, co powoduje stopniowe odejście od samochodów spalinowych.

Toyota liczy, że udostępnienie rozwiązań dotyczących napędów i baterii zwiększy zapotrzebowanie na te elementy, a także wpłynie na obniżenie ich kosztów. Są one kluczowymi komponentami samochodów elektrycznych i napędzanych ogniwami paliwowymi.

Od debiutu modelu Prius w 1997 roku Toyota pilnie strzegła technologii hybrydowej. Jednak według anonimowego rozmówcy Kyodo koncern doszedł obecnie do wniosku, że może wiele zyskać na jej otwarciu i dalszej popularyzacji.

jw/PAP

Komentarze