Reklama

Elektromobilność

Tesla liderem elektroaut w Norwegii

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

W trzecim kwartale pojazdy firmy Tesla pozostają najpopularniejszymi samochodami elektrycznymi w Norwegii, mimo niższej sprzedaży w porównaniach z wcześniejszymi okresami roku rozliczeniowego - podała we wtorek agencja Reutera w oparciu o oficjalne dane rejestracyjne.

w okresie od lipca do września sprzedano 3,3 tys. sedanów Model 3, czyli o ok. 900 więcej niż liczba zakupionych w tym czasie Volkswagenów Golfów. Sprzedaż Modelu 3 ogólnie osłabła jednak w porównaniu z pierwszym i drugim kwartałem, kiedy zarejestrowano odpowiednio 6,1 tys. i 4,4 tys. pojazdów tego typu - zaznaczyła agencja Reutera, podając dane Norweskiej Federacji Drogowej (NVF).

Wprowadzony na większość rynków europejskich na początku 2019 r. Model 3 jest pojazdem tańszym i większym od wcześniejszych Model S i Model X. Najnowsza propozycja Tesli szybko stała się bestsellerem w Norwegii - wskazał Reuter. Poza nim konsumenci interesowali się też elektrycznymi SUV-ami od Audi i Jaguara Land Rovera.

W ubiegłym tygodni wewnętrzny mail firmowy podawał, że spółka Elona Muska "ma szansę" dostarczenia ponad 100 tys. pojazdów na świecie w okresie od lipca do września - poinformował serwis energetyczny Electrek.

W związku z rządowym planem zakończenia sprzedaży samochodów z napędem benzynowym i Diesla w połowie nadchodzącej dekady rząd w Oslo zwalnia samochody zasilane bateryjnie z podatków nakładanych na inne pojazdy. We wrześniu 54,5 proc. wszystkich sprzedanych w tym kraju aut miało napęd elektryczny. W tym samym okresie w ubiegłym roku odsetek ten wynosił 45,3 proc., a w całym 2018 r. - 31,2 proc.

Reklama

Komentarze

    Reklama