Reklama

Elektromobilność

Sprzedaż samochodów elektrycznych w Polsce w rok się podwoiła

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Jeśli w trzecim kwartale rząd zdoła uruchomić nowy program dopłat, na koniec 2021 roku park osobowych i dostawczych samochodów z napędem elektrycznym może wzrosnąć do 40 tys. sztuk - podaje w czwartkowym wydaniu „Rzeczpospolita”.

"Mimo że polski elektromobilny rynek wciąż czeka na wsparcie w postaci dopłat do zakupu elektrycznych samochodów oraz infrastruktury ładowania, pierwszy kwartał 2021 r. przyniósł znaczący wzrost rejestracji e-aut" - podaje "Rzeczpospolita".

Gazeta przedstawia dane Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA), według których w końcu marca liczba samochodów z elektrycznym napędem zbliżyła się do 22,3 tys. "Tylko w pierwszych trzech miesiącach roku sprzedano 3555 +elektryków+, o 107 proc. więcej niż w tym czasie rok wcześniej" - czytamy.

Reklama
Reklama

Cytowany przez "Rz" prezes PSPA Maciej Mazur zakłada, że trend wzrostowy nie tylko się utrzyma, ale jeszcze przyspieszy, a "tym, co ma rozpędzać krajowy rynek elektromobilności, są zapowiedziane dotacje ze środków narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.(

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama