Reklama

Elektromobilność

Prezes Volkswagena: pojazdy elektryczne będą tańsze niż spalinowe za 2-3 lat

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Rządy na całym świecie deklarują daty zakazu sprzedaży samochodów spalinowych jednocześnie promując EV. Pytanie tylko brzmi, kiedy pojazdy elektryczne w końcu będą miały sens ekonomiczny w produkcji.

Według Volkswagena, ten kamień milowy jest wciąż odległy o lata, ale jest coraz bliżej. Prezes Herbert Diess powiedział na dorocznym walnym zgromadzeniu firmy w tym tygodniu, że jego EV będą na poziomie samochodów spalinowych "w ciągu dwóch do trzech lat". 

Firma ujawniła również, że jej przejście na pojazdy elektryczne przebiega zgodnie z harmonogramem, ponieważ w pierwszej połowie roku dostarczyła 170 939 całkowicie elektrycznych pojazdów. Liczba ta jest dwa razy większa niż w zeszłym roku, jak podaje Bloomberg. 

Diess podkreślił również, że mobilność elektryczna jest postrzegana jako "jedyny sposób" na znaczne zmniejszenie emisji CO2 w ruchu drogowym w ciągu najbliższych 10 lat.

Firma motywuje również swój zarząd i kierownictwo za swoje "zielone" inicjatywy: Volkswagen przyjął nowy system wynagrodzeń zarządu, który "zawiera cele ESG" - komentuje Bloomberg. 

Reklama
Reklama

Przypomnijmy, jeszcze w marcu tego roku Volkswagen ujawnił swoje zamiary stania się kluczowym graczem w branży pojazdów elektrycznych, aspirując do konkurowania z takimi firmami jak Tesla.

Reklama

Komentarze

    Reklama