Podpisano umowy ws. dofinansowania zakupu 190 autobusów elektrycznych

30 stycznia 2020, 12:17
37231855484_c00cfcb304_c
Fot. John K Thorne / Flickr

Podpisano umowy ws. dofinansowania zakupu 190 autobusów elektrycznych, które wyjadą na ulice dużych miast, takich jak Kraków, Poznań, Gdynia, ale też średnich – Malborka, Radomia czy Piły - poinformowała na konferencji minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska - Jedynak.

"Władze miast coraz większą wagę przywiązują do poprawy jakości życia mieszkańców. Ekologiczna i przyjazna komunikacja miejska powoli staje się standardem. Dzięki finansowaniu unijnemu w polskich miastach pojawi się kolejne 190 nowych autobusów elektrycznych. Pasażerowie ucieszą się z udogodnień, a my wszyscy z czystszego powietrza" – powiedziała w czwartek minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak. 

Jak poinformował resort, łączna wartość projektów dofinansowanych w ramach konkursu to ponad 668 mln zł, w tym dofinasowanie UE z programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) wynosi 460 mln zł.

Projekty wybrane w trybie konkursowym są uzupełnieniem realizowanych już inwestycji pozakonkursowych, dla których podpisano umowy o dofinansowanie o łącznej wartości ponad 1,3 mld zł i dofinansowaniu UE 711 mln zł. W ramach tych umów planowany jest zakup 215 autobusów elektrycznych, które będą jeździły w Katowicach, Jaworznie, Tychach, Warszawie, Zielonej Górze i Toruniu. 

Pierwsze autobusy już dostarczono do Zielonej Góry i Katowic. Podpisano umowy w Warszawie i Tychach – autobusy wyjadą na ulice w połowie 2020 r.

Łącznie dzięki dofinansowaniu POIiŚ kupionych zostanie ponad 400 autobusów elektrycznych dla 18 miast w Polsce. (PAP)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Reklama
Tweets Energetyka24