Reklama

Elektromobilność

LG Chem inwestuje miliardy w baterie do samochodów elektrycznych

Fot. Kārlis Dambrāns / Flickr
Fot. Kārlis Dambrāns / Flickr

W przyszłym roku, po zakończeniu rozbudowy, koreańska fabryka baterii do samochodów elektrycznych w Kobierzycach będzie największa na świecie - informuje w czwartkowym wydaniu „Puls Biznesu”.

Jak czytamy w gazecie, z prognoz Allied Market Research wynika, że rynek samochodów elektrycznych w 2017 roku wart był 118,8 mld dolarów, a w 2025 r. powinien osiągnąć 567,3 mld dolarów, co daje 22,3 proc. rocznego wzrostu w latach 2018-25. Jeszcze szybszy rozwój obserwuje LG Chem, jeden z największych producentów baterii do e-aut, który ma fabrykę w Kobierzycach pod Wrocławiem. 

"Rynek rośnie o 40 proc. rocznie. Od 2016 r. rozbudowujemy zakład i pod koniec przyszłego roku osiągniemy moce na poziomie 70 GWh. Już dziś z 20 GWh Kobierzyce są największą fabryką w grupie LG Chem. Po zakończeniu rozbudowy będzie to największy zakład na świecie. Dla porównania: gigafactory Tesli w Nevadzie produkuje rocznie 35 GWh" - mówi prezes LG Chemu Wrocław Energy Seungse Chang.  

"Puls Biznesu" pisze, że do końca 2020 r. LG Chem zainwestuje w Kobierzycach łącznie 3 mld dolarów, a w ciągu pięciu lat będzie zatrudniał ok. 6 tys. osób.(PAP)

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama