Reklama

Elektromobilność

Kwieciński: Musimy wspierać polskie startupy na wszystkich etapach rozwoju

Musimy wspierać polskie startupy na wszystkich etapach rozwoju - mówił minister Jerzy Kwieciński podczas konferencji inaugurującej program Pilot Maker Elektro ScaleUp, w ramach którego we współpracy z partnerami i startupami wypracowane zostaną innowacyjne projekty związane z rozwojem elektromobilności w Polsce.

Minister zwrócił uwagę, że jest bardzo pozytywnie zaskoczony tym, w jaki sposób rozwija się program Pilot Maker Elektro ScaleUp oraz jaką skutecznością może się pochwalić - sięgającą 50%.

Pół żartem, pół serio minister stwierdził, że biorąc pod uwagę sukcesy programu, inne tego typu przedsięwzięcia powinny mieć się na baczności w przyszłości, ponieważ jeśli nadal będzie się on tak rozwijać, to „chętnie poprzesuwamy pieniądze”.

Minister zwrócił również uwagę, że choć w przeliczeniu na mieszkańca nie mamy tylu montowni samochodów, co Słowacy, Czesi, czy Węgrzy, ale jeśli chodzi o podzespoły i części samochodowe jesteśmy drugim największym dostawcą.

„Nieprzypadkowo nasz rząd zainteresował się elektromobilnością” - deklarował Kwieciński. Zwrócił on uwagę, że choć sprzedaż samochodów elektrycznych jest obecnie niewielka, to w przypadku autobusów sytuacja wygląda znacznie lepiej.

„Mamy bardzo dobre perspektywy dla rozwoju tej branży. Chcemy nie tylko, żeby konsumenci kupowali samochody, ale także, aby Polska miała tutaj swoją silną pozycję (…) To tym bardziej istotne, że zgodnie z przewidywaniami w okolicach roku w 2040 połowa sprzedawanych pojazdów może być elektryczna. To dla nas wielka szansa, ale potrzebujemy dobrych pomysłów - stąd właśnie program Pilot Maker Elektro ScaleUp”.

Reklama

Komentarze

    Reklama