Reklama

Elektromobilność

Daimler: debiuty elektroaut bez opóźnień

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Nowe samochody elektryczne, w tym SUV EQC, pojawią się na rynku zgodnie z wcześniejszymi planami - zapowiedział niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler. Tym samym zaprzeczył doniesieniom niemieckiego dziennika „Handelsblatt”, który ostrzegał przed opóźnieniami.

W poniedziałek "Handelsblatt" informował, że nowy SUV EQC nie trafi do sprzedaży do czerwca 2019 roku, czyli kilka miesięcy po zakładanej przez producenta dacie. Dziennik tłumaczy, że taka sytuacja spowodowana jest m.in. problemami z niedostateczną ilością baterii samochodowych i innymi problemami technicznymi.

W odpowiedzi na te doniesienia rzecznik Daimlera podkreślał, że na razie nie ma konkretnej daty debiutu rynkowego EQC.

"Handelsblatt" podawał również, że hybryda plug-in nowej klasy S nie będzie dostępna do 2021 roku. Rok wcześniej na rynku pojawić się ma wersja z silnikiem spalinowym - wynika z informacji gazety. Jednak zdaniem przedstawiciela Daimlera prace nad napędem hybrydowym plug-in przebiegają zgodnie z planem.

"Nie ma opóźnień, realizujemy nasze cele" - zapewnił rzecznik niemieckiego koncernu.

Do 2022 roku Mercedes planuje oferować klientom zelektryfikowane wersje każdego ze swych modeli. Natomiast należąca do koncernu marka Smart ma przestać sprzedawać pojazdy z silnikami spalinowymi w 2020 roku.

jw/PAP

Komentarze