Reklama

Elektromobilność

BMW: spodziewany duży popyt na Mini Electric

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Niemiecki koncern motoryzacyjny BMW spodziewa się dużego popytu na nowy pojazd elektryczny brytyjskiej marki Mini model Electric - pisze Automotive News. Dotychczas zainteresowanie w pełni elektrycznym Mini wyraziło około 20 tys. potencjalnych klientów.

Mini Electric uwzględniając normy WLTP (Worldwide Harmonised Light Vehicle Test Procedure) będzie miał zasięg od 200 do 323 km. Elektryczny model brytyjskiej marki będzie wyposażony w baterię o pojemności 32,6 KWh oraz kable do użytku domowego i na zewnątrz. Jak zapewnia producent, w stacji szybkiego ładowania baterię będzie można uzupełnić do 80 proc. w 35 minut.

Cena Mini Electric w Wielkiej Brytanii będzie wynosić od 24,4 tys. do 30,4 tys. funtów z uwzględnieniem rządowej ulgi. Dla klientów w Niemczech ceny elektrycznego modelu Mini zaczynają się od 32 tys. euro. Ceny samochodu dla amerykańskiego rynku, gdzie będzie on nosić nazwę Mini Cooper SE, nie zostały jeszcze ujawnione.

BMW rozpocznie w Wielkiej Brytanii produkcję Mini Electric w trzecim kwartale 2019 r. Pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów wiosną 2020 r.

W fabryce BMW w Oxfordzie na południu Anglii w ubiegłym roku wyprodukowano ponad 230 tys. samochodów, co stanowi 15 proc. rocznej brytyjskiej produkcji.

"Do 2023 r., wyprzedzając plany o dwa lata, będziemy mieć na rynku 25 zelektryfikowanych modeli. Ponad połowa z nich będzie w pełni elektryczna" - podkreślił szef ds. produkcji BMW Oliver Zipse.

jw/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama