Elektroenergetyka

Wojciech Korfanty na kominie elektrowni Taurona

Fot. Tauron
Fot. Tauron

W niedzielny wieczór na chłodni kominowej jednej z elektrowni Taurona pojawił się widoczny z kilkunastu kilometrów portret Wojciecha Korfantego. W ten sposób firma uczciła rocznice Powstań Śląskich. 

Tauron podał, że chce w ten sposób upamiętnić rocznicę Powstań Śląskich. "Wielki portret Wojciecha Korfantego podziwiać można od niedzielnego wieczora na budynku chłodni kominowej nowego bloku energetycznego Elektrowni Jaworzno. W ten sposób Tauron postanowił uczcić rocznicę Powstań Śląskich, niepodległościowych zrywów z lat 1919-1920-1921, które miały niebagatelne znaczenie dla późniejszej historii nie tylko Śląska, ale i całej Polski" – czytamy na stronie spółki.

"Tauron jest jednym z głównych filarów gospodarki w tej części Polski. Z wielkim szacunkiem podchodzimy do tradycji i historii. Przeszłość daje nam energię do budowania lepszej przyszłości"  – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Taurona.

"Zaraz za Jaworznem zaczyna się historyczny Śląsk. Podświetlony komin widać nocą z odległości kilkunastu kilometrów, a sąsiedztwo autostrady A4 sprawia, że przekaz trafił do tysięcy przejeżdżających tamtędy kierowców" – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia. "Mam nadzieję, że w ten sposób uda nam się ożywić pamięć o tych niezwykłych wydarzeniach. O tym, jak ważny był to moment w świadczą dane gospodarcze. Śląsk był ważnym elementem gospodarki II RP” – dodaje Zimnoch.

"Wybór postaci Wojciecha Korfantego nie był przypadkowy. To właśnie on uznawany jest za jedną z najważniejszych postaci w historii niepodległej Polski i orędownika przyłączenia Śląska do Rzeczpospolitej. Wizerunek Korfantego podziwiać będzie można jeszcze dziś wieczorem. Iluminacja rozpoczyna się punktualnie o godz. 21 i trwa trzy godziny" – informuje firma.

Komentarze