Reklama

Wiadomości

Wicepremier podał limit cenowy na energię dla samorządów i przedsiębiorców

Fot. Twitter / @MAPGOVPL

„Wprowadzamy cenę maksymalną za energię elektryczną dla odbiorców wrażliwych, samorządów oraz mikro, małych i średnich przedsiębiorców: 785 zł/MWh” - podał na Twitterze szef MAP Jacek Sasin.

"To realna odpowiedź na kryzys energetyczny i gwałtowny wzrost cen" - dodał.

Wcześniej na konferencji prasowej podkreślał, że to bezprecedensowe działania rządu.

„Nigdy żaden polski rząd nie podjął tak zdecydowanych działań, jak rząd Mateusza Morawieckiego, nigdy żaden rząd nie zdecydował się na wydanie takich pieniędzy, aby wesprzeć Polaków" – powiedział we wtorek wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów.

„To nasz znak firmowy, że Polacy mogą na nas liczyć w trudnych czasach, kiedy staje przed nimi i instytucjami ważnymi dla poziomu życia Polaków widmo zaprzestania działalności, chłodu i braku możliwości zakupu energii ze względu na wysokie ceny" – dodał.

Jak powiedział Jacek Sasin, liczy na to, że rosyjska agresja na Ukrainę zostanie złamana, a wywołany przez Rosję kryzys energetyczny i jego skutki zakończą się. „Ale dopóki będzie taka potrzeba, będziemy wspierać polskie rodziny i instytucje" – zastrzegł wicepremier Sasin.

Samorządowcy, po rozmowach ze stroną rządową oznajmili, że oczekują limitu cen na poziomie 500-600 zł/MWh.

Arkadiusz Chęciński prezydent Sosnowca przekazał, iż podczas spotkania szef rządu zapewnił, "że będzie ustalona cena maksymalna (za energię elektryczną – przyp.red.) dla samorządowców". "Nie jesteśmy zadowoleni, bo mówi się o kwocie blisko 800 zł" – oznajmił. Dodał, że w przypadku np. Ciechanowa jest to kwota 300 proc. wyższa od tej obowiązującej obecnie.

Źródło:PAP / Energetyka24

Komentarze