Reklama

Wiadomości

Tauron ogłosi strategię pod koniec roku. Priorytetem rozwój sieci i dekarbonizacja ciepłownictwa

Autor. Tauron Zielona Energia / Materiały prasowe

Pod koniec tego roku przedstawiona zostanie strategia Taurona, która sprecyzuje ścieżki rozwoju firmy i jej spółek – zapowiedział we wtorek prezes Taurona Grzegorz Lot. Inwestycje mają być skierowane głównie na rozwój sieci dystrybucyjnej i dekarbonizację ciepłownictwa.

Spółka przekazała w komunikacie, że nowy zarząd Taurona przyszłość firmy opiera na siedmiu filarach: klient, ESG, stabilność ekonomiczna, pracownicy, OZE, infrastruktura dystrybucyjna i wsparcie europejskie.

„Podobnie jak cały rynek, nasza firma stoi przed wielkim wyzwaniem, które równocześnie jest dla nas jest niesamowitym motywatorem. Będziemy oferować klientom nasze produkty w standardzie ESG po atrakcyjnych cenach, w szybkim tempie zbliżać się do neutralności klimatycznej, zachowując przy tym wysoką jakość obsługi, rozwijać swoje aktywa OZE oraz dystrybucyjne, prowadząc zyskowny dla akcjonariuszy biznes” – wskazał cytowany w komunikacie prezes Taurona Polska Energia Grzegorz Lot.

Dodał, że „pod koniec tego roku przedstawimy strategię firmy, która sprecyzuje ścieżki rozwoju całej firmy i jej spółek”.

Czytaj też

Odnosząc się do priorytetów spółki podkreślono, że „rdzeniem biznesu” jest 6 mln klientów przyłączonych do sieci dystrybucyjnej firmy. „Tauron chciałby tej olbrzymiej grupie sprzedawać energię, zieloną energię wyprodukowaną w odnawialnych źródłach należących do Grupy Tauron” – dodano.

Spółka dodała, że odnawialne źródła energii to „droga Taurona do neutralności klimatycznej, którą będzie konsekwentnie podążać”. „W planach jest rozwijanie mocy wytwórczych tak na lądzie, jak i na bałtyckim szelfie. W najbliższych latach największymi dostarczycielami energii będą wiatr i słońce, ale wodór znajduje się także w centrum zainteresowań firmy. OZE to nie tylko źródła wytwórcze. To także ekosystem magazynów energii wielkoskalowych nieodprowadzonych. To także model alokacji energii do klientów. Odpowiedni model biznesowych połączony z dostępną technologię to krytyczny czynnik sukcesu udanej transformacji” – wskazano.

Reklama

Firma zapowiedziała, że główny strumień inwestycji w Tauronie zostanie skierowany na rozwój sieci dystrybucyjnej i dekarbonizację ciepłownictwa.

Jak zauważono, znaczącym wsparciem dla transformacji Grupy będą środki europejskie. „Tauron liczy, że KPO czy inne strumienie brukselskiego finansowania wesprą sprawną transformację w kierunku neutralności klimatycznej” - dodano.

Tauron Polska Energia zajmuje się wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Od 2010 r. spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama