Reklama

Wiadomości

Premier: stabilne źródła energii wśród najważniejszych wyzwań

Autor. Twitter / @PremierRP

Zapewnienie stabilnych źródeł energii, a także bezpiecznych dostaw żywności to jedne z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoimy - powiedział premier Mateusz Morawiecki w piątek do zgromadzonych na Polsko-Francuskim Forum Gospodarczym w Krakowie.

Reklama

Na Zamku Królewskim na Wawelu odbywa się pierwsze Polsko-Francuskie Forum Gospodarcze.

Reklama

"Zapewnienie stabilnych źródeł energii, a także bezpiecznych dostaw żywności, jak pokazuje nam wojna na wschodzie Europy, to jedne z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoimy. Cyfrowe i ekologiczne innowacje technologiczne są paliwem rozwoju gospodarczego, natomiast silnikiem jest współpraca między państwami" - powiedział premier w nagraniu udostępnionym uczestnikom Forum.

Wydarzenie, w którym biorą udział przedstawiciele polskich i francuskich władz oraz środowisk biznesowych, jest poświęcone polsko-francuskiej współpracy w sektorach odnawialnych źródeł energii, wodoru i energetyki jądrowej oraz innowacjom i transformacji cyfrowej w gospodarce.

Reklama

W spotkaniu udział zapowiadali m.in. minister rozwoju i technologii Waldemar Buda, minister delegowany ds. handlu zagranicznego, atrakcyjności gospodarczej Francji Olivier Becht, członek zarządu wykonujący funkcję i obowiązki prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) Piotr Dytko oraz szef Mouvement des entreprises de France (MEDEF) Geoffroy Roux de Bézieux.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama