Reklama

Wiadomości

Premier spotka się prezydentem Warszawy ws. cen energii i dystrybucji węgla

Fot. Rafał Trzaskowski/Facebook.
Fot. Rafał Trzaskowski/Facebook.

Premier Mateusz Morawiecki spotka się z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowski w czwartek o godz. 10 - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Tematem rozmowy będą proponowane przez rząd projekty ustaw dotyczące cen energii i dystrybucji węgla przez samorządy.

Reklama

Müller w czwartek w Radiu ZET zaznaczył, że spotkanie odbywa się na prośbę Trzaskowskiego. "Pan premier o godzinie 10 spotka się z prezydentem Warszawy, chociaż były już możliwości spotkania" - powiedział.

Reklama

W środę premier wziął udział w nadzwyczajnym posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, a we wtorek spotkał się z przedstawicielami Unii Metropolii Polskich i Związku Miast Polskich. Na spotkaniach szef rządu przedstawiał samorządowcom założenia projektów ustaw dotyczących cen energii oraz dystrybucji węgla.

Czytaj też

O zaproszeniu prezydenta stolicy do Kancelarii Premiera szef rządu informował w środę w Programie Trzecim Polskiego Radia. "Zapraszam go bardzo serdecznie, bo mogę mu wyjaśnić, na czym polegają te nasze dwie ustawy i myślę, że - tak jak inni samorządowcy - zobaczy, że jest tu szereg bardzo dobrze przygotowanych przepisów, które mają służyć mieszkańcom" - mówił Mateusz Morawiecki.

Reklama

Po środowym posiedzeniu wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker poinformował, że Komisja Wspólna pozytywnie zaopiniowała przedstawione projekty. Samorządowcy zgłosili do nich swoje uwagi. Jak zapowiedział wiceminister, rząd przyjmie projekty w najbliższych dniach, aby w przyszłym tygodniu mogły stanąć na posiedzeniu Sejmu.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama