• Partner główny
    Logo Orlen

Wiadomości

Powołano pełnomocnika do spraw bezpieczeństwa energetycznego

Fot. Fot. MKiŚ

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa powołała Wojciecha Krawczyka na stanowisko pełnomocnika do spraw bezpieczeństwa energetycznego.

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa 23 grudnia 2021 r. powołała Wojciecha Krawczyka na stanowisko Pełnomocnika do spraw bezpieczeństwa energetycznego.

Pełnomocnik będzie zajmować się m.in. uzgadnianiem koncepcji i opiniowaniem projektów strategicznych dokumentów rządowych związanych z bezpieczeństwem oraz funkcjonowaniem sektora energetycznego. Będzie też monitorował działania w zakresie Polityki energetycznej Polski do 2040 r., a także przygotowywał materiały niezbędne do prowadzenia przez Ministra polityki energetycznej państwa.

Jednym z kluczowych zadań Pełnomocnika ds. bezpieczeństwa energetycznego będzie analizowanie procesów i zjawisk gospodarczych oraz ekonomicznych związanych z funkcjonowaniem sektora energetycznego - powiedziała minister Moskwa.

Powołanie Pełnomocnika pozwoli kreować jednolitą politykę związaną z działaniami strategicznymi na rzecz funkcjonowania, rozwoju oraz transformacji sektora energetycznego - dodała minister.

Wojciech Krawczyk jest inżynierem budownictwa oraz stypendystą Fulbright ze specjalnością Energy Policy and Energy Economics.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w sektorze prywatnym, realizując projekty rozwoju infrastruktury energetycznej m.in. obiekty elektrowni oraz infrastruktury towarzyszącej. Jako inżynier uczestniczył w projektach w Polsce, Niemczech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Filipinach.

W latach 2018-2019 podczas pracy w Pacific Northwest National Laboratory, gdzie wraz z zespołem analizował różne scenariusze rozwoju gospodarki USA w kontekście rynku energii, zmian w energetyce oraz emisji. Uczestniczył w opracowaniu złożonego model gospodarki w celu uzyskania założonych celów emisyjnych na potrzeby instytucji publicznych oraz sektora prywatnego. Jako konsultant ds. energetyki Banku Światowego brał udział w projektach rozbudowy infrastruktury energetycznej w Indonezji oraz Mjanmarze.

Doświadczenie w sektorze publicznym zdobywał w Ministerstwie Aktywów Państwowych jako zastępca dyrektora Departamentu Analiz i Sprawozdawczości oraz Departamentu Spółek Paliwowo-Energetycznych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść -- z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.

Źródło:
PAP

Komentarze