Reklama

Wiadomości

PGE Dystrybucja kupiła 400 tys. liczników zdalnego odczytu

Autor. Unsplash

Największy w Polsce operator systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej, spółka PGE Dystrybucja z Grupy PGE kupiła 400 tys. liczników zdalnego odczytu, które zamontuje u odbiorców - poinformowała w poniedziałek PGE.

Reklama

Jak podała PGE, PGE Dystrybucja podpisała umowę na dostawę od polskiej firmy 400 tys. liczników zdalnego odczytu, jedno- i trójfazowych urządzeń przeznaczonych do zainstalowania u odbiorców przyłączonych do sieci niskiego napięcia.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Zgodnie z informacjami PGE, dystrybutor zakontraktował w 2023 r. ponad milion liczników zdalnego odczytu o wartości 350 mln zł. Projekt wymiany 6 mln liczników o odbiorców przyłączonych do sieci PGE Dystrybucja ma się zakończyć w 2030 r.

Zgodnie z nowelizacją Prawa energetycznego z 2021 r., do lipca 2031 r. 100 proc. odbiorców końcowych energii elektrycznej w Polsce musi być wyposażone w liczniki zdalnego odczytu.

PGE Dystrybucja działa na obszarach województw: lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko – mazurskiego i wielkopolskiego.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama