Reklama

Wiadomości

Grupa Enea wesprze polskich olimpijczyków

Autor. Grupa Enea / Materiały prasowe

Firma staje się sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Za pośrednictwem PKOI spółka będzie wspierać pięć Polskich Związków Sportowych. Enea będzie towarzyszyć w drodze po sukcesy na zawodach na arenie krajowej i międzynarodowej polskim zawodnikom triathlonu, wioślarstwa, tenisa stołowego, rugby oraz cheerleadingu. Wspólne działania rozpoczną się w najważniejszym dla zawodników i trenerów roku olimpijskim – 2024.

Reklama

Enea rozpoczyna współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim. To nowe otwarcie w dziedzinie wspierania profesjonalnego sportu przez biznes. Za pośrednictwem PKOl spółka będzie bowiem wspierać polskich reprezentantów pięciu związków sportowych, stając się sponsorem strategicznym i działając na rzecz rozwoju oraz upowszechniania tych dyscyplin. Zaangażowanie Enei zapewni zawodnikom optymalne warunki w przygotowaniach do startów w zawodach, wsparcie kadry trenerskiej oraz umożliwi promocję talentów i rywalizację na najwyższym poziomie. Dotychczasowe doświadczenie Enei we współpracy ze związkami sportowymi pozwoli na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie środków na rzecz rozwoju i budowy potencjału polskiego sportu. Współpraca rozpocznie się w 2024 r., sześć miesięcy przed tym, nim w Paryżu zapłonie znicz olimpijski. Enea będzie wspierać:

Reklama
  • Polski Związek Triathlonu,
  • Polski Związek Towarzystw Wioślarskich,
  • Polski Związek Tenisa Stołowego,
  • Polski Związek Rugby,
  • Polski Związek Sportowy Cheerleadingu.
Reklama

Czytaj też

Dla mnie to dziś przełomowa chwila, bo umowa z Eneą to pierwszy tak ważny krok do zmiany finansowania polskiego sportu. Obecność przedstawicieli pięciu związków sportowych na dzisiejszej konferencji jest tego potwierdzeniem. Dziś zaczynamy nowy rozdział, który - jestem przekonany - przyniesie zmianę jakościową w całym polskim sporcie – powiedział Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Współpraca z Polskim Komitetem Olimpijskim to dla nas wyróżnienie, ale i ogromna odpowiedzialność. Wspierając polskich zawodników budujemy narodową dumę, zachęcamy do uprawnia sportu i zdrowego trybu życia. Z dumą stajemy się częścią rodziny olimpijskiej, która promuje rywalizację w duchu fair play, dążenie do doskonałości oraz idee wzajemnego szacunku i przyjaźni. To wartości, które są ważne również dla nas, ponieważ towarzyszą nam w codziennej pracy i odpowiedzialnym prowadzeniu biznesu. Wierzymy, że dzięki współpracy Enei z Polskim Komitetem Olimpijskim zawodnicy nie tylko sięgną po olimpijskie medale, ale przede wszystkim dostarczą nam - kibicom wspaniałych sportowych emocji – podkreśla Paweł Majewski, prezes zarządu Enea S.A.

Autor. Grupa Enea / Materiały prasowe

Enea otrzyma prawa do używania tytułów: „Sponsora Olimpijskiej Reprezentacji Polski na Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024", „Sponsora Młodzieżowej Reprezentacji Polski na Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Gangwon 2024", „Sponsora Polskiego Komitetu Olimpijskiego" oraz „Sponsora Polskiego Ruchu Olimpijskiego". Umowa obejmować będzie lata 2024-2027.

Polski sport stać na znacznie więcej, szczególnie przy rozsądnym dystrybuowaniu środków, o którym rozmawiamy z Prezesem Piesiewiczem z bardzo ważnymi podmiotami z Polski. Pierwszym z nich jest Enea, która stanie się sponsorem PKOl i związków sportowych. Wierzę, że już w niedługim czasie i inni będą dołączać do PKOl i wspierać – co jest dla nas bardzo ważne o strategicznie kluczowe – polskie związki sportowe. Wszystko to ma na celu, aby pierwsze efekty rozpoczętej przez nas zmiany systemowej były widoczne już podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. To co się dziś dzieje, to wielka sprawa, a przed nami kolejne dobre wiadomości dla polskiego sportu – powiedział Tomasz Poręba, Wiceprezes PKOl.

Materiał sponsorowany

Reklama

Komentarze

    Reklama