Reklama

Wiadomości

Coraz częściej kładziemy nacisk na bezpieczeństwo energetyczne

Fot. PGNiG Termika SA / Materiał prasowe

W Międzyzdrojach odbyło się XXVI Forum Ciepłowników Polskich. Nie mogło na nim zabraknąć zarządu PGNiG Termika SA – producenta ciepła i energii elektrycznej z kogeneracji dla największego systemu ciepłowniczego w Polsce.

Wiceprezes Paweł Przychodzeń wystąpił podczas sesji podsumowującej całość wystąpień. Co powiedział o trwającej od kilku lat modernizacji ciepłownictwa?

Czytaj też

– Rozmowy o modernizacji zaczynają coraz mniej poruszać kwestie terminów, a skupiają się coraz bardziej na bezpieczeństwie. Bezpieczeństwo energetyczne jest najważniejsze i zostało to wreszcie zauważone – powiedział Paweł Przychodzeń. – Chciałbym zwrócić uwagę na często pojawiające się w opinii publicznej przeświadczenie, że Polska nic nie zrobiła, aby tę modernizację przeprowadzić. Tymczasem wystarczy spojrzeć choćby na PGNiG Termika SA, by zauważyć, że to nieprawda. Zainwestowaliśmy już miliardy złotych i mnóstwo czasu, a to jeszcze nie koniec.

Jak przetrwać panujący na rynku energetycznym kryzys? – Trzeba zabezpieczyć dostawy węgla, gazu i biomasy, i to po przyzwoitych cenach. Podstawowym zadaniem firm działających na rynku energetycznym jest zadbanie o to, aby surowca nie zabrakło – podkreślił wiceprezes zarządu PGNiG Termika SA.

PGNiG Termika SA / Materiały prasowe

Komentarze