Reklama

Elektroenergetyka

URE: nierozstrzygnięte aukcje OZE dla m.in. hydroelektrowni i geotermii

Fot. URE
Fot. URE

Piąta i szósta z przeprowadzonych w listopadzie aukcji OZE pozostały bez rozstrzygnięcia z powodu niezłożenia wymaganej liczby ofert - poinformował w poniedziałek URE. 

Dodano, że dotyczy to dużych hydroelektrowni, instalacji geotermalnych oraz biogazowni rolniczych.

Urząd Regulacji Energetyki wyjaśnił, że piąta aukcja, która odbyła się 17 listopada, dotyczyła nowych hydroelektrowni oraz instalacji geotermalnych o mocy nie większej niż 1 MW. Możliwa do sprzedania ilość energii podczas tej aukcji wynosiła ponad 1 TWh o wartości ponad 518 mln zł.

Z kolei szósta (19 listopada) przeznaczona była dla nowych biogazowni rolniczych o mocy większej niż 1 MW. Możliwa do sprzedania ilość energii podczas tej aukcji wynosiła 1,8 TWh o wartości ponad 1 mld zł.

"Aukcje nie zostały rozstrzygnięte, ponieważ nie zgłosiła się wymagana liczba oferentów. Zgodnie z zapisami ustawy o odnawialnych źródłach energii, aukcję rozstrzyga się, jeżeli złożono nie mniej niż trzy ważne oferty spełniające wymagania określone w ustawie" - wskazano.

URE przypomniał, że w tym roku przeprowadzono już sześć sesji aukcji. Cztery z nich pozostały bez rozstrzygnięcia.

Jak poinformowano, w czwartek odbędzie się aukcja dla nowych dużych (o mocy powyżej 1 MW) instalacji wiatrowych i fotowoltaicznych (PV). Ostatnia w tym roku aukcja OZE odbędzie się 3 grudnia i będzie przeznaczona dla małych instalacji wiatrowych i fotowoltaicznych. 

Komentarze